Labe aréna

 
 

Račický kanál je unikátním sportovním areálem, který vyhovuje požadavkům na pořádání vrcholných kanoistických a veslařských akcí nebo tréninkových soustředění. Díky vhodné poloze v srdci Evropy, jen 60 kilometrů od Prahy, modernímu vybavení a mírnému klimatu je ideálním dějištěm závodů, jako bylo například Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice 2015.

Celková délka kanálu 2350 metrů umožňuje pořádání závodů na všech kanoistických distancích od 200 do 1000 metrů, v případě veslování závodů na 2000 metrů. Nechybí zde ani vratný kanál, který je propojen s hlavním kanálem zhruba uprostřed, což umožňuje lepší a plynulejší provoz na závodišti.

Nepřehlédnutelná je pětipatrová cílová věž, areál je vybaven loděnicí, šatnami pro závodníky, sprchami, ubytovacími kapacitami, prostorným parkovištěm, administrativní budovou, moderní konferenční místností, restaurací a tribunou pro 5000 diváků.

Kanál obklopuje pět kilometrů dlouhá cesta, která je vhodná pro kolečkové bruslení.

 

Technické parametry

  1. Celková délka: 2 350 m

  2. Šířka hlavního kanálu: 130 m

  3. Šířka vratného kanálu: 30 m

  4. Hloubka: 3,5 - 4 m

  5. Počet startovních drah: 8 o šířce 9 metrů

  6. Systém: Albano

  7. Startovní vybavení: Polaritas system

  8. Časomíra: Cílová kamera Omega a videozáznam

  9. Celková rozloha areálu: 73 ha 

Národní olympijské centrum vodních sportů

Národní olympijské centrum vodních sportů je sportovištěm, o kterém na závěr Mistrovství světa v rychlostní kanoistice prohlásil José Perurena, předseda mezinárodní kanostické federace ICF, že se jedná o nejlepší vodní kanál na světě pro rychlostní kanoistiku.